
У кожному дошкільному навчальному закладі міста встановили та користуються навчальними контейнерами для сортування та збору сміття. З ініціативи міського голови Світлани Усик зручні, тренувальні євро контейнери завезено у дитсадки міста. Придбано їх за кошти міського бюджету.
У нас з’явилась можливість навчати дітей практично. – Ділиться враженням завідувачка ДНЗ №5 Валентина Христопалова. - Педагоги цього й інших дошкільних закладів Сарн активно опрацьовують нововведення у садках. Дають дітям практичні навички правильного поводження із сміттям, проводять тематичні заняття з малюками, починаючи з ясельної групи.
15 січня з вихованцями групи «Ромашка» у ДНЗ №5 «Вербиченька» провели тематичну розвагу «Знай, люби, оберігай». Знання, попередньо отримані з сортування сміття в залежності від матеріалу перевіряли практично. Діти допомогли зібрати, посортувати сміття у відповідні контейнери. Перевірив правильність виконання завдань Веселий сніговик у процесі гри-інсценівки.
Педагоги дякують Сарненській міській раді та КП «Екосервіс» за чудовий контейнер для сміття, який допомагає у навчанні дітей дошкільного віку сортуванню сміття.
Для роздумів. За даними статистики, в Україні на запитання: «Ви вмієте сортувати сміття?» - у більшості випадків чути відповідь – ні. Головним поясненням звучить, що нас не вчили цьому з дитинства. Проблема утилізації відходів – одна з найважливіших і найактуальніших серед проблем забруднення навколишнього середовища. Настав час керуватись у всіх своїх вчинках правилами екологічного гуманізму. Щоб майбутнє було світлим та чистим, з дитинства треба починати турбуватися про наш «спільний дім».
Виробити звичку раціональної, правильної утилізації відходів, пошуку шляхів розв'язання проблеми побутових відходів, виховати екосвідомість дбайливого ставлення до довкілля, власного здоров'я і «самопочуття» планети, любові до рідного міста, лісів та їх мешканців – завдання не з легких, однак вони стоять перед працівниками дошкільних закладів міста Сарни та перед батьками. Тоді вони, діти, ставши дорослими, будуть по-іншому ставитися до природи, екології та навколишнього середовища. І нашим обов'язком є їм у цьому допомогти.