Сарненська мiська рада
Україна, Рівненська область, Сарни Широка, 31 34500
+38036535085 +380365535731 miskaradas@gmail.com

Проведемо Великдень разом

Сарненська мiська рада

25 квітня 2011 року на спортивному майданчику по вулиці Л.Толстого (навпроти магазину "Анна") відбудуться загальноміські змагання серед дворових команд з волейболу. До участі запрошуємо усіх бажаючих. Правила гри відповідають правилам гри у волейбол.

 На переможців чекають подарунки.

 Початок змагань о 12.00год.

 

27 квітня 2011 року запрошуємо жителів та гостей міста в міський парк «Залізничників» на Великоднє свято.

У програмі свята: конкурси на кращі писанки, серветки, паски, тематичні композиції, а також віншування творчих колективів, з нагоди Великодня, вітання міського голови та священства, ігри та розваги.

У програмі передбачено проведення майстер-класів  по розфарбовуванню писанок та крашанок в МБК «Залізничник», а також загальноміська гра «Навбитки».

Початок свята о 12.00 год.

Чекаємо з нетерпінням.

На Великдень граються у крашанки не лише молодь, а й дорослі, жонаті чоловіки. Найчастіше грають в “Навбитки”, в “Котка” та в “Кидка”. Рештки писанок та крашанок топтати ногами чи просто викидати є великий гріх. Шкаралупу закидають на стріху хати або в річку, струмок.  

Головна риса ігор з крашанками полягає у тому, що переможець забирає яйце програвшого.

ГРА "НАВБИТКИ"

Полягає в тому, що один тримає в руці крашанку, носком догори, а другий б'є носком свого яйця. Потім б'є другий по кушці, тобто по протилежному кінці. Чия крашанка розіб'ється з обох кінців, той програв: він віддає свою крашанку тому, хто виграв.

Гра "Навбитки — своєрідне мистецтво. Треба вміти взяти яйце так, щоб удар прийшовся якраз по центру, де шкаралупу найважче розбити, добре стиснути його в руці, але щоб не роздавити, бити з рівною силою з одного й другого боку — хто б'є по нерухомій крашанці, має більше шансів виграти. Велике значення має уміння вибрати для гри яйце з міцною шкаралупою.

Запрошуємо до участі в міській грі "Навбитки" – найміцніші крашанки.

До участі допускаються усі бажаючі учасники, що зареєструвались 27.04.2011 року з 13.00 год. до 13.15 год. в МБК «Залізничник»

Після жеребкування формуються пари для проведення гри. Діє олімпійська система - програвші вибувають, залишаючи свої вибиті крашанки переможцю. Переможець визначається за найбільшою кількістю набитих крашанок.

1 учасник повинен мати 3 крашанки. Вік учасників не обмежений.

Раніше, бувало, йшли на хитрощі: робили з обох кінців яйця — гострого і тупого — непомітні проколи голкою, видували білок і жовток, а потім заливали всередину розтоплений віск. Таке яйце звалося вощанкою, його звичайне яйце розбити не могло.

Тому грати вощанкою недозволено!

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров:

  • Chrome
  • Firefox
  • Opera