Сарненська мiська рада
Україна, Рівненська область, Сарни Широка, 31 34500
+38036535085 +380365535731 miskaradas@gmail.com

Підлітковий клуб "Юність"

  Питання розвитку творчої особистості не є вчорашнім, нинішнім чи завтрашнім. Воно є постійним для суспільства в цілому і для освіти зокрема. Змінюється лише динаміка його гостроти: чим проблемнішим є суспільство, тим воно гостріше і тим важливіша роль у ньому віддається нам, позашкільникам. У листі МОНмолодь спорту від 28.08.12 року «Про методичні рекомендації з питань позашкільної освіти» зокрема йдеться: «Створювати умови для самовизначення, саморозвитку, самореалізації особистості, формування моральних якостей у дітей та підлітків, соціально – громадського досвіду; сприяти професійній орієнтації, розвитку творчих здібностей» – такі завдання сьогодні покладає держава на систему позашкільної освіти».

  За такими критеріями створений та функціонує комунальний позашкільний навчальний заклад «Підлітковий клуб «Юність»» Сарненської міської ради (рішення міськвиконкому № 629 від 23.10.1996р.).

  Метою діяльності ПК «Юність» є забезпечення змістовного дозвілля з різних профілів, формування вмінь та навичок за інтересами, забезпечення потреб особистості у творчій самореалізації, інтелектуальному, духовному та фізичному розвитку.

  Основними завданнями навчально – виховного процесу в позашкільному закладі є: забезпечення безперервності та наступності навчання і виховання; гармонійне поєднання інтересів особистості, суспільства у питаннях творчого та інтелектуального розвитку дітей і молоді, спрямування інноваційних процесів на особистість дитини, на розкриття її здібностей, на задоволення інтересів і потреб у самовизначенні, на орієнтацію підростаючого покоління, на здоровий спосіб життя.

  Вся робота закладу планується і проводиться на загально – педагогічних принципах згідно з Конституцією України, законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту» рішеннями місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, а також типовим Положенням  про позашкільний навчальний заклад, статутом, річним планом, планами на місяць.

  Кажуть, що діти народжуються з якимось даром. Наше завдання його побачити і розвивати. Завдання дитини – бути активним у процесі розвитку.

  Таким чином діяльність закладу традиційно побудована за художньо –естетичним та фізкультурно – спортивним напрямками. В клубі діє 5 гуртків -  секцій:

  вокальна студія «Юні солісти» - метою якого є прищепити любов до вокального мистецтва, навчити гуртківців правильно виконувати вокальні твори, розвивати музичну культуру, вокальні завдатки дитини (керівник – Солодка Юлія Сергіївна);

    студія акторської майстерності «Феєрія» - спрямована на вивчення та опанування елементів акторської майстерності, сценічної мови та сценічної культури в цілому (керівник – Сич Тетяна Євстафіївна);

  Студія хенд – мейд «КреМАЙСТЕР» - метою навчальної програми є створення умов для творчого розвитку вихованців та формування творчо розвиненої особистості. Зокрема не просто навчити гуртківців виготовляти вироби, а й показати дітям їх творчі можливості, стимулювати їх до  власної творчої діяльності до самовираження та самовдосконалення (керівник – Мостюк Галина Віталіївна);

  Студія англійської мови  «EnjoyEnglish» - сама ідея цього гуртка дуже проста – полегшити вивчення англійської мови, а також розвивати навики та здібності вихованців в письмі, мовленні та читанні іноземної мови. Процес вивчення англійської мови проходить цікаво,творчо, та весело (керівник – Потапович Вікторія Віталіївна);

  Фізкультурно – спортивна секція – головною метою є сприяння організації  та проведення фізкультурно – оздоровчої та спортивно – масової роботи серед молоді (керівник – Сич Тетяна Євстафіївна).

  Позашкільний заклад має яскраво виражену специфіку впливу на особистість дитини. Передусім, це добровільність  і право вибору занять, різноманітність і альтернативність спілкування як з однолітками, так і з педагогами,керівниками гуртків,студій, диференційованість за інтересами та захопленнями, унікальні можливості щодо інтелектуального та творчого становлення.В гуртковій роботі охоплено 180 дітей. Також діє  клуб «Вихідного дня».  Загальна кількість дітей, охоплених позагуртковою роботою – 314. Працює 5 педагогів – директор, 4 керівника гуртків.

  Більшість вихованців, що займаються у нашому закладі – школярі молодшого віку.  Ефективність роботи щодо розвитку творчих здібностей саме молодших школярів залежить від ряду умов. Передусім,завдання,які пропонуються їм, спрямовані не лише на  відпрацювання правила або алгоритму, а й містить такі компоненти, які вимагають здогадки, нестандартного підходу,творчого мислення тощо. З цією метою ми пропонуємо дітям завдання,котрі мають декілька рівноцінних і загально спрямованих вирішень. Виконуючи такі завдання, дитина має можливість переконатися,що їх розв’язання в ряді випадків може  мати кілька варіантів. Отже, виконання такого роду завдань дозволяє розвивати творчий підхід,самостійно приймати рішення у використанні того або іншого прийому чи засобу. Тобто, у школярів поступово виробляється творчий стиль діяльності, здійснюється розвиток уяви,здатність втілювати свої задуми в реальність.

  Взагалі педагоги намагаються навчально – виховний процес насичувати такою творчою діяльністю, яка б сприяла повному задоволенню і розвитку пізнавальних можливостей вихованців, надавала їм максимальну свободу для творчого просування, пробуджувала прагнення цікаво провести дозвілля, тобто він передбачає органічне поєднання нашої професійної діяльності з творчими намірами і діями дітей в єдиному пізнавально – творчому процесі.

  Організація навчально – виховного процесу відбувається диференційовано відповідно до інтересів, здібностей вихованців, учнів з урахуванням їх віку, психофізичних особливостей, стану здоров'я у різноманітних організаційних формах: заняття, вікторина, змагання, похід, екскурсія, практична робота на природі та в інших формах.

  За 2016/2017 навчальний рік вихованці клубу були задіяні  та брали участь в організації 45 виховних, масових ,районних  заходах, організована участь у заходах обласного рівня.

  Так на базі клубу було проведено ряд заходів:

  День відкритих дверей (презентація гурткової роботи), козацькі забави, творчий вечір з нагоди свята «Віри, Надії, Любові», Хелоувін, Андріївські вечорниці, Новорічне свято, до Дня Святого Валентина, свято Стрітення, проведення зимових розваг «А у нашій родині», літературний вечір «Шевченкове слово у серці моєму», патріотичний захід «Майбутні захисники», творчий вечір присвячений Дню матері, спортивні змагання з нагоди Дня Європи «Ми майбутня сила нації», свято Нептуна, вечір – зустріч «З добром у серці» для людей з вадами слуху, учасників УТОГ.

  Неодноразово брали  участь в організації у міських масових заходах :

  Міжнародного Дня захисту дітей, Великодня, День міста, Дня Незалежності, відкриття головної ялинки на центральній площі  (організація та проведення дитячої ігрової програми). Традицією клубу є виступ учнів з інсценізацією до Святого Миколая у дитячих закладах міста.

  Вихованці спортивно – фізкультурної  секції двічі брали участь в обласному фестивалі серед підліткових клубів за місцем проживання «Здорова молодь, здорова нація»  в м. Рівне, де вибороли 2 місце серед 7 команд. Команда отримала кубок, дипломи та призи.

  Для згуртованості, доцільного, раціонального дозвілля школярів та правильного  використання вільного часу під час літніх канікул  були організованідитячі літні зміни. Продовж двох місяців діти мали змогу самореалізовуватись, збагачувати свій кругозір проводити корисно час відвідуючи гуртки, культурно - мистецькі осередки, пам’ятні місця та ознайомитись з роботою державних закладів міста.

  Приємна зустріч відбулась з делегацією дітей з Польщі. Для друзів був проведений вечір відпочинку та розваг. А ще мали змогу познайомитись з архітектурними та цікавими пам’ятними місцями,  приймаючи участь у молодіжній грі КВЕСТ, організований клубом.

  Клуб «Юність» співпрацює з усіма навчальними закладами міста, закладами культури, громадською організацією «Смарт», тісна співпраця є з ЦСССДМ – так налагоджена робота і були проведені зустрічі та заходи для «сонячних дітей» - дітей з синдромом Дауна (організовані новорічно – різдвяні свята, ігрові програми в районній дитячій бібліотеці), продовж навчального року відбулися тренінги, концерти, тематичні зустрічі спрямованні на розвиток особистості, взаєморозуміння, виховання моральних цінностей підлітків та молоді.

  Нас об’єднує творча активність – за таки гаслом діє волонтерський загін «НОТА», який безпсередньо є учасником різних екологічних заходів, акцій спрямованих на пропагування здорового способу життя.

  Самі активні  вихованці клубу за свої старання а активну участь в кінці року відзначаються подяками та подарунками.

  Діяльність закладу систематично висвітлюється у ЗМІ та соціальних мережах,  має власну сторінку і буде продовжуватись в такому напрямку.

  Умовою успішної виховної діяльності в підлітковому клубі є співробітництво з класними керівниками вихованців та їхніми батьками, проведення відкритих занять та виховних заходів, на яких батьки мають можливість побачити, чим зайняті їхні діти у вільний від навчання час.

   

  Отже, наша робота всього колективу, це постійна праця щодо поліпшення якості знань учнів, удосконалення системи роботи закладу, прагнення досягти успіху.  А навіщо нам потрібен успіх?! Щоразу, коли ми переживаємо ураган позитивних  емоцій – ми буквально перероджуємося. У нас з’являються нові сили, нові ідеї, нові цілі – і досягти їх уже простіше. Адже ми тепер знаємо, що нам необхідно.

  К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
  и не может нормально отображать сайт.

  Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров:

  • Chrome
  • Firefox
  • Opera