Сарненська мiська рада
Україна, Рівненська область, Сарни Широка, 31 34500
+38036535085 +380365535731 miskaradas@gmail.com

Міський будинок культури "Залізничник"

  До всього треба дотику душі –
  Корінням – в землю, крилами – у небо.
  Де вічний пошук, там нема межі,
  Там вічний рух – життя потреба.
   
  Саме цими рядками можна охарактеризувати життя, що вирує за стінами міського будинку культури «Залізничник». Кожного дня в різні пори року для всіх відкриті двері закладу культури - місця, де живе чарівна казка творчості, фантазії, майстерності, таланту, любові до дітей і постійного пошуку.
  Комунальний заклад Сарненський міський будинок культури «Залізничник» почав функціонувати з квітня 2005 року. Засновником закладу культури є Сарненська міська рада Рівненської області.
  МБК «Залізничник» -  є осередком культурно-мистецької та дозвілевої діяльності, що в першу чергу сприяє духовному відродженню та популяризації культури українського народу, організації дозвілля міської громади та розвиткові творчих обдарувань.
  Всього при будинку культури діє 7 аматорських формувань, а саме:
  • народний аматорський вокальний ансамбль «Мереживо» (керівник - Юлія Симончук);
  • зразковий аматорський хореографічний колектив «Журавка» (керівник - Сергій Галушко);
  • дитячий фольклорний ансамбль «Веретенце» (керівник - Галина Куришко);
  • студія вокалу «Спалах» (керівник - Галина Куришко); 
  • театральна студія «Горнятко» (керівник – Катерина Симончук);
  • шахово-шахматний клуб «Дебют» (Олександр Абрамчук);
  • любительське об’єднання «Надвечір’я» (керівник – Катерина Симончук).
  Основна мета закладу культури покладена на організаційно-масову діяльность, забезпечення вільного розвитку культурно-мистецьких процесів, доступності всіх видів культурних послуг і культурної діяльності для кожного жителя нашого міста та району. 
  Завдання творчого колективу закладу: сприяти відродженню та розвитку традицій і культури української нації, етнічно-культурної та мовної самобутності, захисту та пропагуванню високоякісного різноманітного культурного продукту, виконанню державних і регіональних програм розвитку культури, охорони культурної спадщини.
  На базі закладу культури функціонує студія звукозапису, де творча молодь має змогу записувати пісні. Крім того у студії звукозапису можна записати дитячі та дорослі колективи, ансамблі, групи, акапелли, різні музичні інструменти, дикторів.
  МБК «Залізничник» – центр культури та мистецтва, самобутньої народної творчості жителів міста Сарни, де завжди звучить музика, пісні, а двері гостинно відчинені для всіх бажаючих прийти послухати чи прийняти участь у заходах.
  Ласкаво запрошуємо до міського будинку культури «Залізничник», який завжди дарує свято!
  Творча біографія директора МБК «Залізничник» Галини Куришко.
  У 2004 році, після закінчення загальноосвітньої школи №4 м. Сарни, вступила до Рівненського гуманітарного університету на кафедру музичного фольклору на очну форму навчання.
  У 2008 році закінчила Рівненський державний гуманітарний університет і отримала базову вищу освіту за напрямом підготовки «Мистецтво» та здобула кваліфікацію бакалавра мистецтв, артиста ансамблю, керівника фольклорного ансамблю. У цьому ж році запрошена на роботу до КЗ «Рівненської обласної філармонії солісткою-вокалісткою естрадного плану».
  У 2009 році закінчила згаданий університет і отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Музичне мистецтво» та здобула кваліфікацію викладача, артиста ансамблю, керівника фольклорного ансамблю.
  Навчаючись, брала активну участь у концертно-виконавській діяльності та науковій роботі.
  Зокрема, успішно захистила дипломну роботу на тему «Розвиток вторинного народнопісенного виконавства на Рівненщині», де велику увагу приділено народнопісенній виконавській традиції Сарненщини.
  Стосовно особистих виконавських досягнень, отримала чимало перемог на Всеукраїнських та Міжнародних фестивалях та конкурсах. Проведено 3 фольклорні експедиції у поліському краї та записано понад 200 народномузичних творів у селах Карпилівка та Рудня Сарненського району Рівненської області (2005-2008 рр.), транскрибовано 50 пісенних зразків. Автор двух сольних програм творчого вечора «Творчий вечір Галини Куришко» (2008 р.), “Пісні рідного краю” (2009 р.).
  Учасниця численних мистецьких фестивалів (Польща, Білорусія, Україна), а також є членом Союзу обдарованої молоді України. За активну участь у концертній діяльності Сарненського району, творчі успіхи, відмінне навчання у вищому навчальному закладі була стипендіатом голови Сарненської державної адміністрації.
  Працюючи на посаді солістки-вокалістки естрадного плану у КЗ «Рівненська обласна філармонія» у складі гурту «Дуліби» щороку брала участь у близько 200 концертів районного, обласного та Всеукраїнського значення. А у 2009 році на основі власних записів та за підтримки продюсерського центру «Корона» вийшов у світ диск, солістками якого стали дует сестер Яни та Галини Куришко – «Сєриє гусі» етно-гурту «Дуліби».
  Також із камерним оркестром Рівненської обласної філармонії здійснили ще один тиражований проект – видали компакт-диск «Різдвяні дарунки» (2010). Крім того, у складі цього ж дуету у 2009 році представляли Рівненщину з програмою «Пісні бурштинового краю» у м. Київ. Разом із сестрою Яною Куришко-Шаргар стали переможцями телепроекту «Folk-music»-2013 НТРК (Київ).
  1 вересня 2015 року за власною ініціативою створила дитячий фольклорний ансамбль «Веретенце» репертуар якого, переважно складається з пісень та автентичних обрядів записаних у власних фольклорних експедиціях.
  У 2016 році вступила до Рівненського державного гуманітарного університету Інституту мистецтв, спеціалізації «Музичне мистецтво» на кафедру музичного фольклору кваліфікації «магістр» на заочну форму навчання. 
  З 2 вересня 2016 року працює на посаді директора МБК «Залізничник». Також на базі закладу створила вокальну студію «Спалах», де проводяться навчання з естрадного та народного співу (індивідуальні заняття з вокалу). 
  За вагомий внесок у розвиток дитячої та юнацької творчості талановитої молоді України отримала подяку від журі Всеукраїнського фестивалю-конкурсу мистецтв «Зіркова хвиля» (18 грудня 2016 рік).
  Отримала I місце в обласному огляді-конкурсі серед учнів шкіл естетичного виховання (м. Рівне, 2017 р.)
  Нагороджена дипломом за великий внесок у професійну музичну освіту та високий рівень підготовки учасників Всеукраїнської музичної олімпіади «Голос країни» (5-9 квітня 2017 року).
  За вагомі досягнення у автентичному виконанні народних пісень Полісся, високі організаторські та управлінські якості, сучасний підхід у роботі з молоддю по культурно-освітньому вихованню, активну громадянську позицію у суспільному житті міста та з нагоди 131-ї річниці з Дня заснування м. Сарни занесена на міську Дошку пошани.
  25 травня 2017 року стала членом Національної всеукраїнської музичної спілки.
  7-9 листопада 2017 року у місті стала лауреатом I – го ступеня VI-го Всеукраїнського фестивалю естрадної пісні «Пісня буде поміж нас, що проходив у м. Рівне.
  16 грудня 2018 року отримала лауреата I-ї премії Всеукраїнського фестивалю-конкурсу талантів «Зіркова феєрія», що проходив у місті Києві.
  У січні 2018 року закінчила згаданий університет зі спеціальності «музичне мистецтво», спеціалізації музичний фольклор на «відмінно» і отримала червоний диплом кваліфікації «магістр».
  Творчі колективи міського будинку культури «Залізничник»
   
  Народний аматорський вокальний ансамбль «Мереживо»
   
   
  Наше мереживо душі
  Палає радістю живою...
  Дарує вам свої пісні
  Із мелодійною канвою
             
  Народний вокальний ансамбль «Мереживо» був створений у 2005 році. Протягом творчого періоду колектив досяг хорошого професійного рівня. Чим заслужив авторитет серед глядачів свого міста та за його межами. У 2009 році отримав почесне звання «народний аматорський». Керівник НАВА «Мереживо» - Симончук Юлія Адамівна.
  Колектив налічує 10 учасниць. Репертуар складається з авторських пісенних творів, народних - українські, білоруські, польські, фольклорних пісень, а саме: календарно-обрядові (колядки, щедрівки, веснянки), звичайні та духовного характеру. Загалом у репертуарі близько 100 пісень.
  НАВА «Мереживо» є активним учасником різноманітних свят, концертів фестивалів та конкурсів, а також різноманітних благодійних акцій. «Мереживо» є переможцем районного фестивалю творчої молоді «Мистецтво молодих», лауреатом I-го ступеня VІ обласного фестивалю естрадної пісні «Весняний первоцвіт» (м.Рівне, 2011 р.).
  Колектив нагороджений грамотами та дипломами районної держадміністрації, міської ради, обласної держадміністрації.
  У складі делегацій міста Сарни гурт тричі побував в містах Длуголенка, Новий Двір Гданський, Нідзіца Польської республіки.
  Гурт мобільний, має малі форми і постійно знаходиться у творчому пошуку, збагачуючи свій репертуар новими пісенними творами.
   
  Зразковий аматорський хореографічний колектив «Журавка»  
   
   
  Мелодія птахом злітає,
  Серця молоді окриля,
  І юність Поліського краю
  У дружньому танці кружля.
   
  Зразковий аматорський хореографічний колектив «Журавка», був створений при Сарненському міському будинку культури «Залізничник» у 1998 році. Ініціатором створення колективу виступила міська влада, що дало позитивний результат. В 2004 році колективу присвоєно почесне звання «зразковий аматорський». Від початку створення і до сьогодні колективом керує заслужений працівник естрадного мистецтва України Сергій Григорович Галушко.
  У колективі займається 60 учасників, віком від 9 до 16 років. Гурт має одну підготовчу групу, так званий «колектив – супутник», який відвідують 60 учасників. В основному це діти шкіл міста (середнього та молодшого віку). В репертуарі колективу біля 46 танцювальних композицій.
  Незмінним учасником міських свят та концертів є зразковий аматорський хореографічний колектив «Журавка» Сарненського МБК «Залізничник» (керівник Сергій Галушко).  Колектив є переможцем та дипломантом багатьох Міжнародних конкурсів та фестивалів, а саме, телевізійного фестивалю – конкурсу «Прем’єр - ліга» майстрів мистецтв, Всеукраїнських фестивалів «Київський вальс - 2009» та «Успіх - 2009» (м.Хмельницький), Міжнародного фестивалю хореографії «Днєпроданс - 2008» (м.Дніпропетровськ), Міжнародного дитячо-юнацького хореографічного фестивалю-конкурсу «Містерія танцю» (м.Київ, 2008 р.), Міжнародних конкурсів-фестивалів бальної хореографії (м.Київ, 2010 р.), «Кримський танцювальний трофей 2010», Х Міжнародного молодіжного фестивалю «Мистецькі барви» (м. Прилуки Чернігівської обл., 2011 р.), V Міжнародного дитячо-юнацького хореографічного фестивалю – конкурсу «Містерія танцю» (м.Київ, 2011 р.),  Всеукраїнського фестивалю – конкурсу «Grand Spring» (м. Рівне, 2017 р.), Всеукраїнського фестивалю – конкурсу хореографічного мистецтва « Зірковий тріумф» (м. Вінниця, 2017 р.), Міжнародного фестивалю-конкурсу «Словянський венець» (Болгарія, 2017 р.), Міжнародного фестивалю-конкурсу «Colden lion» (м. Львів, 2017 р.) та багато інших фестивалів-конкурсів.
  Своїм мистецтвом колектив неодноразово радував глядачів сусідньої держави Польща, а також таких країн як Болгарія, Греція, Румунія та Сербія.    
   
  Дитячий фольклорний ансамбль «Веретенце»
   
  Допоки живе традиція – живе Україна...
  Дитячий фольклорний ансамбль «Веретенце» створений 1 вересня 2015 року. Колектив налічує двадцять три дитини віком від 8-ми до 14 років, які вже в такому малому віці є палкими прихильниками та цінителями української традиційної музики і звичайно патріотами своєї країни.
  Основна мета й завдання - успадкування і популяризація традиційної поліської манери співу, звичаїв, обрядів. Виховання творчої особистості на основі вивчення історико - культурної спадщини свого краю, українського народу, збереження, відродження та популяризації етнокультурної спадщини Полісся.
  Репертуар складається з календарно-обрядових пісень (колядки, щедрівки, веснянки, купальські та русальні пісні), що є одним з найдревніших пластів вокальної традиції, родинно – побутових (хрестильна, весільні пісні) та пісень звичайного циклу. Колектив дає нове життя народним обрядам: весняні та великодні забави, купало, русаліі.
  Дитячий фольклорний ансамбль «Веретенце» та окремі учасники є активними учасниками  культурно-мистецьких заходах міста. Традиційно кожного року відбуваються звітні концерти колективу.
  У березні 2017 року на обласному конкурсі-огляді серед учнів та вчителів шкіл естетичного виховання Рівненщини виборов 1 місце.  
  5-9 квітня 2017 р. за підтримки Міністерства культури України у м. Києві в першокласному концертному залі Київського університету імені Бориса Грінченка відбулась XI Всеукраїнська музична олімпіада «Голос країни», де дитячий фольклорний ансамбль «Веретенце» отримав диплом лауреата I-ї ступеня.
  4 травня 2017 року колектив офіційно був запрошений Рівненським міським Палацом дітей та молоді спільно з ГО «Сприяння позашкільній освіті та соціальному захисту дітей та підлітків ПДМ» на XХІІ традиційний Благодійний Марафон – 2017 «З вірою в майбутнє», метою якого є матеріальна та морально-психологічна підтримка талановитих, але соціально-незахищених випускників профільних шкіл Палацу, онкохворих дітей та дітей з особливими потребами міста. В рамках якого колектив взяв участь у фестивалі ЕТНО-КОЛО ПДМу, де виступи фольклорні гурти та хореографічні колективи Рівненщини. Дитячий фольклорний ансамбль «Веретенце» отримав сертифікат Благодійника та пам’ятну сувенірну монету.
  За вагомий внесок у піднесенні національної культури, високий рівень виконавської майстерності, активну культурно-просвітницьку діяльність, популяризацію народного мистецтва, збереження та примноження автентичного поліського співу та з нагоди 132-ї річниці з Дня заснування м. Сарни колектив отримав свідоство «Гордість міста 2017».
  16 грудня 2017 року дитячий фольклорний ансамбль «Веретенце» та окремі учасники учні стали володарами Гран-прі Міжнародного фестивалю-конкурсу "Планета мистецтв», що відбувся у столиці України місті Києві.
  23 березня 2018 року на Всеукраїнському фестивалі-конкурсі талантів «Феєрія зірок», що відбувся у м. Києві колектив «Веретенце» здобув Гран-прі фестивалю.
  Фольклорний ансамбль «Веретенце» постійно розширює свій репертуар та вдосконалює виконавський рівень, а також сприяє оновленню та зміцненню культурного життя Сарненщини.
  Діяльність колективу відіграє неабияку роль для патріотичного виховання молодого покоління і служить надійним фундаментом для національного розвитку нашої держави.
   
  Студія вокалу «Спалах»
   
  Музика – це спалах почуттів,
  Це поезія повітря.
  Музика – це Божий дар людям...
  Чуттєва музика всюди живе, -
  Лише прислухатися треба.
   
  Студія вокалу «Спалах» створена у 2016 році на базі міського будинку культури «Залізничник». Насьогодні студія налічує понад 45 учасників. При студії функціонують три дитячі вокальні колективи естрадного спрямування, а саме: «Іскорки» (17 учасниць віком від 5 до 8 років), «Світло» (18 учасниць віком від 9 до 14 років) та квартет «Спалах» (чотири учасниці по 11 років).
  Студія вокалу «Спалах» МБК «Залізничник» - це навчання мистецтву вокалу, у якій кожен має змогу оволодіти саме тим стилем співу, який йому до душі.
  Навчання у студії вокалу включає:
  ♪ професійну постановку дихання;
  ♪ розширення меж вокального діапазону голосу;
  ♪ звуковедення ( вільний, м'який спів без напруги і форсування);
  ♪ правильна вокальна техніка звуковидобування;
  ♪ психологічна підготовка до виступів на сцені;
  ♪ акторська майстерність;
  ♪ формування індивідуального стилю співака;
  ♪ розробка сценічного іміджу;
  ♪ навчання техніці роботи з мікрофоном;
  ♪ робота у професійній студії звукозапису;
  І звичайно, неймовірний заряд позитивноі енергіі від урока!
  Студія вокалу «Спалах» налічує 45 учасників. При студії функціонують три дитячі вокальні колективи естрадного спрямування, а саме: «Іскорки» (17 учасниць віком від 5 до 8 років), «Світло» (24 учасниць віком від 9 до 14 років) та гурт «Спалах» (4 учасниці по 11 років).
  Колективи, що функціонують при вокальній студії є частими учасниками культурно-масових заходах, що відбуваються у нашому місті та за її межами, регулярно проводять звітні концерти, беруть участь у фестивалях та конкурсах.  Окремі учасники студії вокалу «Спалах», а саме: Ангеліна Гольонко, Валерія Заболотна, Мелешенко Софія, Яковець Анастасія та Айсель Салюк є лауреатами багатьох Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів та фестивалів
  Саме у вокальній студії «Спалах» навчають не лише усім навикам оволодіння голосом та розвинути музичний слух, а й передавати настрій і всі відтінки мелодіі!
  Вокальна студія міського будинку культури «Залізничник» відчинена для усіх!
  Адже, ЛЮДЕЙ БЕЗ ТАЛАНТУ НЕ ІСНУЄ, Є ЛЮДИ, ЯКІ ЙОГО В СОБІ НЕ ВІДКРИЛИ!!!
   
  Театральна студія “Горнятко»
   
   
  Затихнув гомін.
   В залі згасло світло,
   і, враз заполонивши всі чуття,
   відкрилася завіса…
  І розквітло життя — мов казка,
  а казка – мов життя.
   
  Дитяча театральна студія «Горнятко» створена У 2017 році при МБК «Залізничник». Її керівником та засновником є художній керівник МБК «Залізничник» Катерина Симончук. Закінчила у 2017 році Рівненський державний гуманітарний університет за фахом «Актор драматичного театру».
  Метою діяльності театральної студії є формування творчої особистості, розкриття прихованих талантів та долання страху сцени у дітей.
  Студію відвідують 8 діток віком від 6 до 11 років. Заняття відбуваються двічі на тиждень. Дітки за допомогою гри пізнають акторську майстерність та сценічне мовлення. За такий короткий час роботи дитячої театральної студії вихованці активно беруть участь у міських заходах.
  Театральна студія впливає на загальний розвиток, допомагає віднайти своє творче «Я» та актуалізувати приховані таланти. Таким чином можна подолати страхи та розширити емоційну палітру.
  У студії планують долучати до творчого процесу й батьків, - до прикладу, до створення реквізиту, декорацій. Також планують залучати дітей до абсолютно усіх етапів підготовки постановки – створення костюмів, підбору музики тощо, аби вони до кінця могли зрозуміти творчий процес.
   
   
  Любительське об’єднання “Надвечір’я”
   
  Тут зустрічі та спілкування,
  Пісні, поезії, вітання…
  Тут часто діти виступають,
  Танцями, піснями розважають.
  Тут і усмішки, і жарти, теплі привітання,
  Добрі слова і поради, щирі побажання,
  Ну а друзів не злічити!
  З «Надвечір’ям» краще жити.
  Нехай клуб наш процвітає,
  Друзів нехай завжди збарає!
   
  Любительське об'єднання «Надвечір'я» функціонує із січня 2001 року, заснований Марією Біжнюк. Об'єднання налічує понад 70 учасників. Керівник ЛО «Надвечір'я» Симончук Катерина Володимирівна.
  Мета клубу – подарувати радість спілкування людям старшого віку, вшанувати людей різних професій з багатим життєвим досвідом, а також передати цей досвід молодому поколінню.
  Серед учасників «Надвечір'я» є чимало обдарованих людей. Це – поети, вишивальниці, різьбярі по дереву, художники, співаки, кулінари, люди різних уподобань та захоплень.
  Об’єднання працює у руслі соціально-побутового напрямку. 
  Відвідувачі клубу на зустрічах презентують власну поезію, прозові твори, співають, вітають один одного з ювілеями, радіють добрим справам, діляться секретами власної кулінарії, підтримують один одного.
   
  Шахово-шашковий клуб «Дебют»
   
  Ми розум славимо разом з відвагою бійця,
  І в чорно-білім світі цім б’ємося до кінця.
  Вперед! Нехай живе король! І порухом руки
  Наш полководець посила на ворога полки.
  Міський будинок культури "Залізничник" є загальноміським центром культури, де, крім заходів організованого дозвілля, жителі міста мають можливість відвідувати шахово-шашковий  клуб "Дебют".
  Шахово-шашковий клуб «Дебют» налічує 50 учасників, що систематично відвідують, як молодь так і люди середнього та старшого покоління. Тут проходять змагання міського та районного масштабів.  
   
  Денні літньо-розважальні табори міського будинку культури «Залізничник»
   
   
  З метою організації активного відпочинку, спортивно-оздоровчих, культурно-мистецьких та просвітницьких заходів для дітей і молоді м. Сарни протягом літніх канікул при Комунальному закладі Сарненському міському будинку культури «Залізничник» функціонують дитячі літньо-розважальні табори з денним перебуванням.
  Планування роботи літнього табору відпочинку містить відповідну систему заходів, спрямованих на всебічний розвиток особистості дітей. Поряд із моральним, естетичним, трудовим, інтелектуальним вихованням дітей та підлітків. 
  Особлива увагу приділяється відпочинку дітей, тому під час планування виховної роботи підбирається комплекс заходів, спрямованих на відновлення фізичних та психічних функцій дитячого організму, соціальної активності. Спортивні розваги та змагання, цікаві розповіді на різні тематики походи до парків та закладів міста піднімають настрій дітей та бажання відвідувати табір.
   
              

  К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
  и не может нормально отображать сайт.

  Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров:

  • Chrome
  • Firefox
  • Opera