Сарненська мiська рада
Україна, Рівненська область, Сарни Широка, 31 34500
+38036535085 +380365535731 miskaradas@gmail.com

Відбулося засідання круглого столу

Сарненська мiська рада

Вчора, 14.05.2019 року, відбулося засідання "круглого столу", метою якого було обговорення проекту рішення "Про ставки земельного податку на 2020 рік" та " Про внесення змін до рішення міської ради від 20.07.2016 № 216 "Про пайову участь замовників будівництва у розвитку інфраструктури м. Сарни"

В засіданні взяли участь депутати міської ради, голови постійних депутатських комісій , представник громадської ради підприємців міста, депутат районної ради Вадим Пупко, міський голова С.Усик, заступники міського голови, голова райдержадміністрації Я.Яковчук.

Одним із важливих аспектів, на який слід звернути увагу, наголосила міський голова, є чітке дотримання законодавчих процедур під час встановлення місцевих податків і зборів. Безумовно, головним документом у цій сфері є Податковий кодекс України, яким регулюються всі відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів та повідомила, що постійним та стабільним джерелом доходів бюджетів органів місцевого самоврядування є місцеві податки і збори.

При розгляді проекту рішення, а саме розміру ставок податків, що будуть діяти з 01 січня 2020 року, заступник міського голови з питань бюджету та фінансів А.В.Жабчик проінформував про загальну структуру міського бюджету, з яких податків він складається та які становлять найбільшу частину надходжень. Зокрема, місцеві податки і збори, ставки яких приймаються рішенням Сарненської міської ради, становлять 42,0 % від усіх надходжень до бюджету м.Сарни. Присутнім було надано інформацію про доходи міського бюджету в розрізі 2016-2019 років, в розрізі окремих податків та про обсяги надходжень кожного з них.

Було повідомлено, що враховуючи звернення, які надійшли до міськвиконкому від підприємств, установ та організацій з питань оподаткування, депутатами міської ради на пленарному засіданні сесії, яке відбулось 19 квітня 2019 року, прийнято рішення про надання у 2019 році пільг зі сплати земельного податку для окремих категорій земель, що в свою чергу зменшило податкове навантаження для платників податків.

Однак, як зауважив заступник міського голови, це одночасно зменшує надходження до міського бюджету, за рахунок коштів якого відбувається розбудова інфраструктури міста.

В ході діалогу були розглянуті різні пропозиції, депутати піднімали питання щодо перегляду ставок податку по окремих позиціях.

В кінцевому результаті було прийнято рішення про підготовку до оприлюднення проекту рішення міської ради про місцеві податки і збори, в якому враховано всі пропозиції, що були обговорені на засіданні, а також, що надходили до міськвиконкому упродовж 2019 року від установ та організацій щодо зміни розміру податків. В цілому розміри ставок податків і зборів відповідають рівню 2018 року. Присутні депутати задекларували про готовність вести відкритий діалог з питань, що стосуються оподаткування, результатом якого має бути спроможність платниками оплачувати такі податки, а для міського бюджету відсутність зменшення надходжень, за кошти якого мешканці міста отримують блага.

При розгляді проекту рішення про пайову участь у розвитку інфраструктури м.Сарни прийнято рішення про зниження відсоткових ставок до опесередкованого по Рівненській області.

Зокрема, внаслідок обговорення депутати дійшли згоди змінити в проекті рішення розмір пайової участі для промислових та інших підприємств виробничого призначення з 4% до 1%, що дасть можливість залучення інвестицій в місто, а це і робочі місця, і розвиток соціальної інфраструктури.

Підсумовуючи зустріч, міський голова подякувала всім присутнім за конструктивну та плідну роботу.

 

З проектами відповідних рішень можна ознайомитись на офіційному сайті Сарненської міської ради в розділі «Економіка» - «Регуляторна політика».

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: