Сарненська мiська рада
Україна, Рівненська область, Сарни Широка, 31 34500
+38036535085 +380365535731 miskaradas@gmail.com

Тиждень безпеки життєдіяльності в ДНЗ №6 «Казка».

Сарненська мiська рада

Тематичний тиждень провели аби: закріпити у дітей уявлення про мож­ливі небезпечні ситуації природного, техногенно­го, медичного, біологічного характеру відпрацю­вати стереотипи поведінки дошкільників в умовах загрози та виникнення надзвичайних ситуацій, по­пуляризувати знання правил безпеки життєдіяль­ності дітей та здорового способу життя, навчити прогнозувати небезпечні ситуації, навчити ухвалю­вати правильні рішення щодо безпечного виходу з цих ситуацій, прищеплювати навички обереж­ної поведінки у довкіллі та дбайливого ставлен­ня до збереження свого здоров'я, життя та жит­тя оточуючих, сприяти усвідомленню доцільності та необхідності виконання правил поведінки, навчи­ти об'єктивно оцінювати свої та чужі дії, навчити ді­тей спілкуванню та вмінню звернутися за допомогою у відповідні служби.

Завдання:

  1. Підвищити ефективність навчально-виховної роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя.
  2. Поглибити теоретичні знання та практичні навички вихователів щодо формування у до­шкільнят ціннісного ставлення до власного здоров'я і життя.
  3. Формувати в дітей безпечний стиль поведінки в екстремальних ситуаціях.
  4. Формувати навички елементарної першої медичної допомоги, уміння надавати собі та ближньому першу допомогу.
  5. Продовжувати ознайомлювати дітей із прави­лами дорожнього руху, поведінки на вулиці, у транспорті, вдома.
  6. Продовжити ознайомлювати дітей із правила­ми протипожежної безпеки та поведінкою під час пожеж.Формувати уявлення про газ та газовибухові предмети; учити правил поведінки під час ко­ристування газом, використовувати газ за при­значенням та тільки у присутності дорослого.
  7. Формувати в дошкільників основи здорового способу життя; пропагувати здоровий спосіб життя серед батьків.
  8. Інтегрувати родинне і суспільне виховання з проблем безпеки життєдіяльності дитини.

Протягом тижня були проведені заходи:

Понеділок. Служба 101.

Квест «Поспішаємо на допомогу. Служба порятунку 101»; Проведені дидактичні ігри «Вогонь – друг, вогонь – ворог»; «Оціни вчинок»;Читання художнього слово. В. Гринько «Разом гасимо пожежу», «Безпека дітей»; В.Сольченко «Казка про пожежу»; Т.Коломієть «Козенята й вогонь»; В.Загоороднюва «Його величність сірничок».

Вівторок. Служба 102.

Квест «Поспішаємо на допомогу! Служба порятунку 102»; Проведення бесіди «Що ти знаєш про службу 102?»; «Наша безпека — пішохідний перехід»; Розглядання ілюстрацій «Небезпечні ситуації на дорогах», «Катаємось на велосипеді»; Моделювання ситуацій «Переходимо вулицю», «Сідаємо в автомобіль (паски безпеки)», «Червоне світло застало посеред дороги», вироблення ав­томатизму під час обходження трамвая, автобуса, тролейбуса (у грі-тренінгу «Дорога»); Знання власної домашньої адреси та вміння орієнтуватися на місцевості. Підтвердження набутих навичок у рольовій грі «Я загубився в незнайомому місці». Читання художнього слово. Казка О. Харченко «Чому не мож­на гратися м'ячем біля дороги?»; Л. Яковенко «Ми граємо»; В. Кожевнікова «Пішоходові — малюку».Перегляд мультфільму «Уроки тітоньки Сови».(Правила дорожнь руху).Проведення мовної вправи. Складання творчої розповіді «Якщо б всі знаки переплуталися?»; Дидактичні ігри «Транспорт справжній і казко­вий», «Упізнай знак».

Середа. Служба 103

Квест «Поспішаємо на допомогу. Служба порятунку 103»; Проведені бесіди про службу 103; «Що таке здоров'я?» (Здоров'я — це одна з головних цінностей); Настільно-друковані ігри «Виклади автомобіль із мозаїки», «Побудуй машину з геометричних фі­гур»; Розгляд ілюстрацій «Оціни вчинок героя» (оцінювання та обговорення); Дидактичні ігри «Швидка допомога»; «Допоможи собі сам»; «Мама захворіла»; Сюжетно – рольова гра «Лікарня».

Четвер. Служба 104.

Квест «Поспішаємо на допомогу. Служба порятунку 104»;Бесіди  «Чому, коли сталося лихо, при­їздить газова служба?»; «Де люди використовують газ?»; «Газ — це небезпечно!»;Проведені вправи на закріплення правил користування газовими приладами;  Сюжетно-рольова гра «Кухня»; Моделювання ситуації «Не стало газу. Як обій­тися без нього?» (зварити їсти, зігрітися); Перегляд мультфільму «Уроки тітоньки Сови» (побутові прилади, серія «Обережно, газ!», відео- ролик «Безпека споживання газу у побуті»; Читання художнього слово. «Газова плита»; Етюди «Помічники для мами — загроза для ди­тини»; Розігрування дидактичної гри «Сам удома», «Можна — не можна».

П’ятниця. «Подорож у минуле»

Розвага «Щоб здоровими зростати – про безпеку слід дбати!»; Драматизація уривку казки «Коза і семеро козенят»; «Пригоди Колобка на дорозі»; «Колосок»; Ляльковий театр «Лікар Айболить»; проведення дидактичних ігор «Корисна та шкідлива їжа»; «Овочі та фрукти»; «Незнайомі зустрічі».

 

Щоб здоровими зростати — Про безпеку треба дбати.                      

І простенькі правила ці знати.

Грицева лічилка

Не вмикайте на кухні газ — раз.

Не кладіть у піч дрова — два.

В лісі сірників не тріть — три.

Не лишайте вогонь в квартирі — це чотири

Не лягайте при свічці спать — п'ять.                         

Іскра впала на підлогу — погасіть — шість.

Зачиніть вікно, коли в небі грім,— сім.                           

У грозу під деревом не стійте в лісі — вісім.  

Сірником не забавляйтеся знічев'я — дев'ять.

Пам'ятайте всі, про що в лічилці йдеться – десять.

Більше фото за посиланням:

https://www.facebook.com/sarnyrada/posts/4641590459245891

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: