Сарненська мiська рада
Україна, Рівненська область, Сарни Широка, 31 34500
+38036535085 +380365535731 miskaradas@gmail.com

Оголошення про заходи боротьби

Сарненська мiська рада

Згідно з інформацією Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській  області  на території нашого району є два  карантинних організми,  з якими обов’язково потрібно проводити боротьбу.

Амброзія полинолиста – карантинний бур’ян, що засмічує поля, садиби, сквери і т.д., зменшуючи врожай та виснажуючи землю. Крім того, цей  бур’ян є сильним алергеном, який викликає  такі захворювання  як амброзійний поліноз, астма, тощо. Амброзія полинолиста розмножується тільки насінням, яке утворюється у великій кількості (30-40 тис. насінин), яке зберігає схожість від 5 до 40 років. Тому всі заходи повинні бути направлені на знищення бур’яну до цвітіння. Необхідно проводити комплекс заходів по боротьбі з цим небезпечним бур’яном, який включає кількаразове скошування бур’яну, проведення хімічних обробок гербіцидами проти дводольних бур’янів та гербіцидами суцільної дії,  дотримання агротехнічних вимог, застосування науково - обгрунтованої системи обробітку грунту, використання на посів очищеного насіння, тощо.      

Американський білий метелик - пошкоджує понад 300 видів рослин. Зовні метелик білосніжний. Самка відкладає до 2000 яєць. Гусениця розвивається в павутинних гніздах  і може повністю знищити листя на дереві середнього віку. Помітити шкідника можна за гніздами на деревах, які утворюють гусениці із 1-3 листочків. Потім гусениці обплітають павутиною нові листки. Так розмір гнізда значно збільшується і може досягти два метри. Тому у випадку виявлення гнізд, гілки з ними потрібно зрізати, зібрати у пакети та знищити. Цей механічний метод боротьби є самий ефективний і обов'язково повинен бути застосований, тому що вирішальним чинником боротьби з шкідником є знищення його у першому поколінні. Якщо не буде проведено належної боротьби з цим поколінням, то друга літня генерація буде більш багаточисельною, та шкода, яку спричинять гусениці цієї генерації буде значною.Гусінь заляльковуєтьсяу прихованих місцях ( саме зараз її період).

            Заходи боротьби:

            а) збір та знищення гусениць шляхом обрізання і спалювання гнізд;

            б) на заражених деревах видалення відмерлої кори і обмазування стебла вапном;

        в) хімічна обробка на великих територіях, в лісосмугах, за межами населених пунктів препаратами  згідно Переліку препаратів,  дозволених до використання; у межах населених пунктів – екологічно безпечними біологічними препаратами.

Непроведення  заходів по знищенню карантинних організмів  тягне за собою адміністративну відповідальність відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення. 

ЗВЕРТАЄМОСЬ ДО ВЛАСНИКІВ САДІВ, ЗЕМЛЕКОРИСТУВАЧІВ!

ПАМ’ЯТАЙМО: найцінніше, що в нас є – це наше довкілля. Зрештою, від нього залежить здоров’я нації. Захистити його – це наш спільний громадянський обов’язок.

 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: