Сарненська мiська рада
Україна, Рівненська область, Сарни Широка, 31 34500
+38036535085 +380365535731 miskaradas@gmail.com

До уваги мешканців громади!

Сарненська мiська рада

НЕ СПАЛЮЙТЕ СУХУ ТРАВУ!

Ось уже прийшла весна, разом з якою прийшло тепло і розтанув сніг. Але замість того щоб вдихати на повні груди аромати тепла ми задихаємося від смороду. Жителі нашої громади розпочали спалювати залишки сухої рослинності, опалого листя  та інше, адже листя і залишки сухої трави зараз дуже засмічують двори, дороги, тротуари, а речовини, які виділяються при спалюванні цих органічних відходів «засмічують» організми жителів громади.

Тому, шановні жителі, під час прибирання своїх присадибних ділянок Сарненська міська рада наполегливо просить та вимагає утриматися від розведення вогнищ і спалювання листя, рослинності, гілок тощо. Адже це завдає величезної шкоди довкіллю, створює загрозу для життя людей. Призводить  до некерованих надзвичайних ситуацій - пожеж, які завдають  значних матеріальних збитків, а іноді і до загибелі людей, забруднення атмосферного повітря шкідливими речовинами, які негативно впливають на здоров’я.

Нагадуємо, що спалення сухої рослинності забороняється законодавством України та передбачає адміністративну і кримінальну відповідальність з відповідним накладенням штрафів. По населених пунктах громади патрулюють правоохоронці, які мають право скласти адміністративний протокол на порушників, які розпалюють багаття.

Спалювання рослинних залишків є прямим порушенням низки норм чинного законодавства, а саме: статті 50 Конституції України, статей 9 та 12 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», статті 16 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», пунктів 3.6.14., 3.7.4. Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, пунктів 3.6., 6.4.2. Правила утримання зелених насаджень у містах та інших населених пунктах України.

Дії, що є порушенням зазначених норм законодавства тягнуть відповідальність відповідно до ст. 77-1 (Самовільне випалювання рослинності або її залишків) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Ця стаття передбачає накладення штрафу від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідаючи на питання: «А що ж треба робити з опалим та зібраним листям, залишками сухої трави?» можна сказати, що найбільш «дружнім» у відношенні до довкілля є компостування опалого листя та  сухої трави.

Якщо ви бачите що горить суха трава.

Ми рекомендуємо негайно загасити полум’я,  підручними засобами, а якщо це неможливо – викликати пожежних (101). Якщо вам вдалося виявити осіб, які НЕЗАКОННО спалюють листя чи суху траву, ви маєте право викликати поліцію, щоб порушника було притягнуто до відповідальності. Також кожен може самостійно зафіксувати факти таких згарищ і передати правоохоронцям.

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: