Сарненська мiська рада
Україна, Рівненська область, Сарни Широка, 31 34500
+38036535085 +380365535731 miskaradas@gmail.com

ДЕПУТАТИ МІСЬКОЇ РАДИ ПРИЙНЯЛИ БЮДЖЕТ НА 2021 РІК.

Сарненська мiська рада

Сьогодні на пленарному засіданні ІІІ позачергової сесії міської ради депутати розглянули 16 питань порядку денного. Фактично з усіх питань рішення приймали одноголосно.

Зокрема затвердили бюджет Сарненської міської територіальної громади на 2021 рік, Програму соціально-економічного та культурного розвитку, цільові програми, прийняли земельні ділянки й індивідуально визначене майно в комунальну власність громади. А ще визначили мінімальну вартість місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомого майна фізичних осіб.

Окрім цього, депутати створили виконавчі органи міської ради, зокрема: Служби у справах дітей у статусі юридичної особи публічного права, управлінь освіти і культури, туризму, молоді та спорту, затвердили Положення про їхнє функціонування. А ще визначили порядок складання, затвердження та контролю виконання фінансового плану Комунального некомерційного підприємства "ЦПМСД", внесли зміни до рішення міської ради від 20.07.2016 № 213 «Про затвердження Положення та складу тендерного комітету Сарненської міської ради (зі змінами)», схвалили план роботи міської ради на 2021 рік.

Також депутати прийняли рішення про організацію харчування та встановлення розміру вартості харчування учнів для закладів загальної середньої освіти, погодили клопотання КП готель «Случ» щодо звільнення від сплати орендної плати в розмірі 30 відсотків до міського бюджету.

Коли ж перейшли до розгляду питання «Різне», міський голова Руслан Серпенінов акцентував увагу на тому, що при формуванні бюджету на 2021 рік довелось зіткнутися з проблемою, що державна субвенція на освіту, доведена Сарненській міській територіальній громаді, є значно меншою від фактично необхідної та вистачить її лише на 10 місяців. У грошовому вимірі на утримання галузі освіти бракує 33 млн. грн.! Така проблема є в усіх громадах країни, адже з галузі освіти зняли 2 млрд. грн. Варто сподіватись, що державний бюджет переглянуть і додадуть кошти, яких не вистачає.

Загалом на галузь освіти громади закладено 401 мільйон гривень (222 млн. грн становлять державна освітня субвенція та 179 млн. грн - власні доходи). Утім, при опрацюванні показників бюджету на 2021 рік вдалось передбачити видатки на більшість з 42-х цільових програм. Відрадно, що депутати дійшли згоди й встановили надбавки до зарплат працівникам освіти та культури, а в галузі медицини не допустили закриття 15 ФАПів, які фінансуватимуться з місцевого бюджету. Переважна частина цільових програм буде забезпечена та фінансово підтримана на більш як 30 млн. грн. Найважливіше ж, що матимуть підтримку найбільш соціально важливі програми, що стосуються медицини, освіти, культури, розвитку ЖКГ, утримання доріг, благоустрою населених пунктів.

Руслан Серпенінов також наголосив, що бюджет є продуманим і реалістичним, щиро подякував депутатам за спільні рішення, які максимально забезпечать матеріальні блага для жителів громади, благополуччя яких є першочерговим завданням місцевої влади.

Сесії Сарненської міської ради традиційно активно відвідує народний депутат України Сергій Євтушок. Під час нинішнього пленарного засідання він говорив про сприятливі для громади зміни в податковому законодавстві. Зокрема, депутатам у Верховній Раді України вдалося повернути до місцевих бюджетів акцизний збір на пальне. Для Сарненської громади це надходження майже 20 мільйонів гривень! Також важливо, що «Укрзалізниця» сплачуватиме земельний податок до місцевого бюджету.

Обнадійливими були запевнення з уст Сергія Євтушка стосовно ймовірних і бажаних залучень коштів із державного бюджету на соціально-економічний розвиток населених пунктів громади. Йшлося про визначення найважливіших об'єктів за погодженнями з керівниками району й області та про налаштованість народних депутатів Сергія Євтушка та Сергія Литвиненка відстоювати інтереси краян у відповідних високих державних кабінетах, аби домогтися значно кращого розвитку інфраструктури: будівництва дитсадків, шкіл, доріг, підвищення комфортного проживання громадян.

Більше фото за посиланням:

https://www.facebook.com/sarnyrada/posts/4817974164940852

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: