Сарненська мiська рада
Україна, Рівненська область, Сарни Широка, 31 34500
+38036535085 +380365535731 miskaradas@gmail.com

У сяйві 20-річного ювілею Незалежності

Сарненська мiська рада

Величний ювілей - 20-річчя Незалежності рідної держави відсвяткували громадяни України. З нагоди свята в Сарнах відбулись спортивні, культурно-масові заходи й урочистості, в яких узяли участь керівництво району, депутат Верховної Ради України Микола Шершун, гості з Польщі та республіки Білорусь, багаточисельна громда Сарненщини. 

Хай віками майорить на небі прапор України

У переддень ювілею громадяни України урочисто відзначали свято Державного прапора — одного з трьох офіційних символів суверенітету. Цього теплого серпневого дня Сарни щедро одягли в синьо-жовті кольори, а на центральній площі міста, біля головного флагштока, зібрались представники влади та громадськість краю. Під акорди бентежної мелодії гімну голова райдержадміністрації Анатолій Остапчук, районної ради Микола Драганчук, міський Сергій Євтушок підняли в небесну вись жовто-блакитне знамено, у сяйві якого відображені мирне безхмарне українське небо та золоті лани. Віддаючи належне одному з найбільших символів незалежної України, що втілює в собі давню й величну історію державотворення, очільники району побажали присутнім глибокої віри в гідне майбутнє країни, а жовто-блакитний стяг, як символ національної єдності, завжди буде оберегом у добрих починаннях кожного українця.

За традицією, місцеві чини вручили паспорти юнакам і дівчатам, яким цього дня виповнилось 16 років. Отож повноправними громадянами України стали Аліна Шепель і Світлана Колос із Кричильська, Катерина Єленець, Наталія Ярута і Софія Коток із Сарн, Наталія Гудімова, Андрій і Сергій Булейки із Тинного, Вікторія Царук із Чабеля, Руслан Вишня із Кам'яне-Случанського, Наталія Литовська із Тутович, Євгеній Лобач із Костянтинівки. Аліна Шепель, одна з іменинниць, вітаючи присутніх, побажала, аби кожен мав у серці гордість за рідну країну, її досягнення на міжнародній арені, в економіці, культурі, науці та спорті. «Відроджувати Батьківщину для новітньої слави, будувати потужну державу - наш обов'язок», - зауважила юнка.

Сарненщино, у праці людей сила й велич твоя 

Відзначати 20-літній ювілей Незалежності сарненці розпочали ще напередодні. З нагоди свята в післяобідню пору біля районного Будинку культури відбулась виставка досягнень підприємств району, що вносять значну лепту в розвиток економіки Сарненщини. Свої напрацювання демонструвало ДП «Катеринівська виправна колонія», де виготовляють з природного матеріалу плитку пилену, бруківку, бордюри, щебінь. Серед виробів з металу на підприємстві можна придбати ворота в'їзні, світильники, хвіртки, підставки, урни та контейнери для сміття. Працівники швейної справи пошиють рукавиці комбіновані та куртки суконні. З дерева вам запропонують булави, нарди, держаки. Показав свої здобутки і світовий лідер у виготовленні будівельних матеріалів - ТОВ «Клесівський кар'єр нерудних копалин «Технобуд». Його продукція пройшла сертифікації в багатьох країнах світу. Підприємство має потужні напрацювання та гарні здобутки. Минулоріч при плані 1 млн. 600 тонн щебеневої продукції вдалось реалізувати 3 млн. 100 тонн. За 7 місяців ц.р. уже виготовили майже 2 млн. тонн щебеню різних фракцій. ВАТ «Вирівський кар'єр», ТзОВ «Селищенський гранітний кар'єр» також представили на огляд того дня свою продукцію. ТОВ «Україна» із Костянтинівки виготовляє дерев'яні кухонні меблі за індивідуальним замовленням, що охоче продемонстрували присутнім. Помилуватися яскравими виробами із бурштину мали можливість у представників ТОВ "Мінерал". Картини, портрети, панно та розмаїті оригінальні прикраси з різнобарвного сонячного каменю бажаючі могли придбати просто на виставці, а хто не встиг купити оригінальну річ із самоцвіту — бурштину, зможуть зробити це у фірмовому магазині «Янтар», що в райцентрі. ВПУ-22 ознаменувався художніми виробами з лози та соломи, які спільно з учнями виготовляють на заняттях майстри виробничого навчання Тетяни Галах і Костючик. Вестибульний, дачний і кухонний набори, крісла-качалки, капелюшки, шкатулки, хлібниці — усе це поціновувачі прекрасного та оригінального могли не лише побачити, а й придбати, адже виготовлені з природного матеріалу побутові речі та меблі є неповторною прикрасою для будь-якої оселі.

Директор ТзОВ «ПДМ» Святослав Дереженець розповів , що їх товариство робить дерев'яні зруби. Продемонстрував заготовки деревини, підгоіовлені вручну й на верстатах. В Україні таку технологію почали запроваджувати у 2005, до цього працювали у Латвії та Норвегії. Уцілому за роки діяльності в Україні спорудили майже 700 дерев'яних будиночків, з них 70 - у Сарнах. 

Фірма «Аркада-Сарни» майже 5 років виготовляє та реалізовує населенню в широкому асортименті сучасні енергозберігаючі вікна та двері, інші пластикові конструкції, що й представили на огляд сарненцям і гостям міста.

 Вирощені на власній землі збіжжя, капусту та буряк гордо демонстрував державний професійно-технічний навчальний заклад «Сарненський професійний аграрний ліцей». Тут також діє слюсарна майстерня, де учні виготовляють кувалди, ключі ріжкові, пристрої для вирівнювання кришок для консервації та ін.

Для бажаючих здобути спеціальність кравця у закладі проводять заняття, а що вже навчились робити учні, побачили на виставці. Продукти бджільництва та їх похідні (пилок, пергу, мед і композиції власного виробництва "Апідан", "Апібальзам") представив відомий на Сарненщині пасічник та апітерапевт, депутат Сарненської міської ради Данило Шабак. Проте найбільше відвідувачам впадала в очі картопля, що вразила не лише розмірами, а й чисельністю сортів, яких було 7. Саме стільки її видів Данило Олександрович вирощує у власному господарстві. Найбільш крупні: мінерва, беларосса, партнер, тайфун, де під коренем буває по 2 і більше кілограмів бульб. Не надто поступаються ним і французький сорт ніколя, вітчизняні поліське джерело та придніпрянка. У представників торгової марки «Рум'янець» можна було як поглянути на вироби з тіста, яких випікають до 70 видів, так і придбати й поласувати ними. Вироби у сарненських пекарів надзвичайно смачні, завжди свіжі, цьогоріч за якість своєї продукції вони отримали 5 медалей і гран-прі.

Найактивнішим діячам - нагороди 

На урочистих зборах з нагоди 20-ї річниці Незалежності України відбувся святковий концерт за участю аматорів сцени району та церемонія нагородження представників трудових колективів підприємств, установ, організацій району почесними грамотами райдержадміністрації та районної ради, подяками міської ради, державними нагородами. Крім керівництва району на заході були присутні почесні гості Сарненщини депутат Верховної Ради України Микола Шершун та делегації з Старгардського повіту (Республіка Польща) та делегації Ошмянського району Гродненської області (Республіка Білорусь). 

Безпосередньо 24 серпня

Естафету святкових заходів з нагоди відзначення 20-ї річниці Незалежності України в районі, розпочали спортивні змагання, а саме фінальна частина чемпіонату Сарненського району зі стрітболу, яка проходила на центральній площі міста. Також цього дня всіх фанатів футболу зібрав спорткомплекс «Маяк», на полі якого розгорнулася запекла боротьба між командами «Колос» с. Стрільськ та «Граніт» смт. Клесів, які зійшлися у двобої за кубок Сарненського району з футболу. Любителів попрацювати руками звичайно ж зацікавив відкритий турнір з пляжного волейболу серед змішаних команд, який проходив на волейбольному майданчику ВПУ-22. Не обійшлося й без інтелектуальних ігор, в міському будинку культури «Залізничник» для професіоналів та аматорів шахової справи проводився відкритий турнір Сарненського району з швидких шахів. Можна з впевненістю сказати, що кожен бажаючий міг знайти заняття до душі і відчути справді святкову атмосферу. 

20-річчю Незалежності - 20 добрих справ

До цієї Всеукраїнської акції долучились і жителі Сарненщини. У національному колориті з поєднанням символів незалежності та природних скарбів рідної землі, звичаїв та обрядів представили культурно-дозвіллєві комплекси району свої композиції на огляд-конкурс «Бурштиновий дивограй». На центральній площі міста того святкового дня веселка черпала воду. Яскраве сяйво розмаїтих барв, у яких зливались кольори безхмарного неба, золотої пшениці та достиглих кетягів калини, створили тут ауру єдності, любові та миру. Керівництво району, жителі й гості міста, проглянувши альбоми із 20 добрими справами кожної територіальної громади, завітали до учасників конкурсу, де сільські, селищні голови демонстрували свої добрі справи, зроблені на благо людей за роки незалежності, а працівники їх закладів культури розповідали, що саме відтворили у своїх композиціях. І недаремно Сарненщину називають славною, і правдивими є слова: «Люди тут працелюбні й талановиті», бо воістину є чим пишатися краянам. Чудові в нас аматори, талановиті рукодільники, славні хлібороби, одно слово, тут живуть люди праці, які знають ціну кожному дню, люблять і плекають Батьківщину. Про це свідчать ті добрі справи, що зробили в селах, селищах, місті. 

За роки незалежності на Сарненщині відкрили 4 заклади освіти, 9 лікарських амбулаторій, терапевтичний корпус у Сарнах, поліклініку й лікарню в Клесові, звели 2 клуби, газифікували 24 населені пункти. І це частковий перелік зробленого. Тож є що показати жителям району. Свої захоплення й слова вдячності висловили учасникам яскравого конкурсу державності очільники району. Також цього дня відбулась виставка товарів народного споживання торгових підприємств району. 

Зібрались воєдино в ім"я України

У Свято-Покровському соборі відбувся святковий молебень. Владика Анатолій освятив прапор вільної держави, спільно з презставниками влади помолились за сьогодення й майбутнє України. Урочистою ходою багаточисельна колона представників органів місцевого самоврядування, установ, підприємств та організацій з жовто-блакитними прапорами й кульками попрямувала на центральну площу міста. Заходи відбувалися за участю голови райдержадміністрації Анатолія Остапчука, голови районної ради Миколи Драганчука, міського голови Сергія Євтушка, делегації з Старгардського повіту (Республіка Польща) на чолі з членом Управи Староства Івоною Вісьнєвською та делегації Ошмянського району Гродненської області (Республіка Білорусь) на чолі із заступником голови райвиконкому Олександром Саванцем, духовенства, військовослужбовців, представників місцевих рад, трудових колективів установ, організацій та підприємств району.

Під час урочистостей учасників районного огляду-конкурсу «Бурштиновий дивограй» сільських, селищних культурно-дозвіллєвих комплексів району було нагороджено почесними грамотами райдержадміністрації та районної ради.

По закінченню урочистостей відбулися святковий концерт за участю Волинського державного академічного українського народного хору, аматорів сцени району, дискотека та святковий феєрверк.

 

(Фото в галереї)

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: