Сарненська мiська рада
Україна, Рівненська область, Сарни Широка, 31 34500
+38036535085 +380365535731 miskaradas@gmail.com

Сталому енергетичному розвитку міста - бути!

Сарненська мiська рада

Враховуючи важливість проблеми зміни клімату та її наслідків для міста Сарни, рішенням сесії міської ради №1030, міський голова Світлана Усик  30 листопада 2018 року підписала форму приєднання до європейської ініціативи «Угода мерів». Ця ініціатива охоплює місцеві та регіональні органи влади, які беруть на себе добровільні зобов’язання підвищувати енергоефективність і нарощувати використання відновлювальних джерел енергії на своїх територіях.

В рамках даного проекту – "Угода мерів", підписантом якої є місто Сарни,  розроблено План дій  сталого енергетичного розвитку та клімату міста Сарни до 2030 року (SECAP).

11 квітня у залі засідань міської ради  відбулася презентація Плану дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату міста Сарни для членів виконавчого комітету, депутатів міської ради, представників водного господарства, природоохоронного заповідника та засобів масової інформації.

Спікером даного заходу був президент фонду «Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу», Руслан Щербаков. В заході взяли участь громадські організації та установи, депутати та спеціалісти міськради.

ПДСЕРК – стратегічний документ направлений на забезпечення сталого енергетичного розвитку міст, який застосовується в різних країнах світу. Він містить детальний опис усіх джерел, діяльність яких призводить до викидів парникових газів, заходи по скороченню цих викидів та адаптації до змін клімату, а також часові рамки та розподіл обов‘язків.

План дій сталого енергетичного розвитку це основний документ, який формує політику міста  щодо скорочення викидів СО2 шляхом проведення заходів в різних сферах.

Експерти фонду «Регіонального центру економічних досліджень та підтримки бізнесу», Руслан Щербаков та  Віктор Медвєдєв, які взяли участь у презентації проекту документу, звернули увагу представників міста на те, що лише розробки ПДСЕРК недостатньо. Необхідно постійно працювати над залученням коштів і реалізацією заходів, прописаних у цьому документі та кожні два роки подавати моніторинговий звіт про їх виконання. Для цих цілей порекомендували в штаті міської ради передбачити посаду енергоменеджера. Практика міст, які вже  працюють в цьому напрямку показує, що такий працівник не тільки окуповує свою зарплату, але і з часом приносить реальний прибуток у вигляді економії бюджетних коштів на опалення і освітлення.

Комплексна термомодернізація, встановлення індивідуальних теплових пунктів, заміна світлових конструкцій, заміна дверей – ось перелік першочергових заходів у багатоквартирних будинках, які допоможуть заощадити до 50% енергії загалом. Для досягнення мети потрібні значні кошти, які планується отримати як із бюджету, так і шляхом залучення грантів. Також місто розраховує на підтримку мешканців, власників житла. Наявність ПДСЕРК є неодмінною умовою отримання грантів чи кредитів на енергоефективні заходи  і для ОСББ. Впровадження заходів з енергоефективності дасть змогу суттєво скоротити перевитрати.

Співпраця влади і громади, направлена не енергоефективні заходи, допоможе зберегти не тільки кошти, а й навколишнє природне середовище рідного міста.

 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: